Blog

Projev z demonstrace 28.5.2015 – Vyjádření se k Zemanovi

Projev z demonstrace 28.5.2015 – Vyjádření se  k Zemanovi

Přátelé, dámy a pánové,

v čele našeho státu dnes stojí člověk, který je ústavním soudem uznaný lhář z kauzy Zeman vs. Brezina z roku 2005.
A lže dále. Lže o 17. listopadu 1989, lže o ruské agresi na Ukrajině, kterou nazývá občanskou válkou a přirovnává ji ke chřipce. Lže o Peroutkovi. A co je nejhorší, jeho kamarádství s Putinem nás vrací zpět pod vliv Kremlu. Miloš Zeman tím porušuje Programové prohlášení vlády České republiky ze dne 12. února 2014 a staví se proti zahraniční politice Evropské unie (EU) i proti našim spojencům ze Severoatlantické aliance (NATO). Tím se jednoznačně stává zrádcem vlasti. Zrádcem polistopadových hodnot, kvůli kterým jsme tehdy vyšli do ulic.

Miloši Zemanovi propůjčili prezidentský úřad voliči v demokratických volbách a propůjčili mu ho na dobu pěti let. Přijal tak závazek, slib, že bude svůj úřad zastávat v zájmu všeho lidu. Má jít příkladem. Nesmí lhát a nesmí porušovat Ústavu České republiky. Jenže přesně tohle náš prezident dělá. Lže a porušuje ústavu. Uráží své spoluobčany. Podle něj jsme všichni, kdo s ním nesouhlasíme, neandrtálci nebo pitomečky. Slyšel ho někdy někdo za něco se alespoň jednou upřímně omluvit? Já nikdy. Takový člověk nesmí zastávat funkci hlavy státu.

Žijeme v zemi s parlamentní demokracií. Parlament má být pojistkou demokracie. Poslance a senátory si volíme
a platíme za to, aby schvalovali zákony a hlídali dodržování práv a demokratických pravidel. I zde dochází dnes a denně k selhávání.

Kam jsme se to dostali? Opravdu nám vládnou jenom peníze? Nebo je to touha po moci, pro kterou někteří lidé dokáží udělat absolutně všechno? Poslanci a senátoři jsou zticha, jen aby si udrželi svá místa? Nebo jsou všichni zkorumpovaní? Nevěřím tomu.

Pravdou je, že Miloš Zeman dnes a denně porušuje Ústavu České republiky a porušuje i další zákony. A nic se neděje. Jede se dál močálem černým podél bílých skal, jak říkal pan Werich. Protizákonně jmenoval ministra financí. Protiprávně zaměstnává na Hradě lidi, kteří nesplňují zákonné podmínky. V čele se svým kancléřem. Uráží čestné
a statečné lidi, kterým nesahá ani po paty. Pravidelně porušuje paragrafy Listiny základních práv a svobod.

Článek 65 bod 2 Ústavy České republiky zní: „Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu. A to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku“. Ale je naprosto evidentní, že Miloš Zeman tento článek ústavy porušuje pravidelně. Především jde-li o hrubé porušování součásti ústavního pořádku – tedy Listiny základních práv a svobod.

Koncem loňského roku se v protestech proti Zemanovi spojili všichni jejich organizátoři. O protestech informovala naše i zahraniční média. Pro celý svět to byl signál, že občané s jednáním a výroky prezidenta nesouhlasí. Lidé dnes již chápou, kdo vyhrál sametovou revoluci. Kdosi nás tehdy kopal do zadku a kope dál. Kdopak to je? Bývalí komunisté. Lidé bez svědomí, kterým jde pouze o moc a peníze.

V Čechách se vždy začíná trestat odspoda. A velké ryby uniknou. My to chceme zvrátit. Nepřipustíme již toleranci jasného porušování zákonů ústavními činiteli. Nemohou si jen tak plácat, jak o sobě sám nedávno prohlásil ministr financí. Nechceme, aby se nám dál smáli do očí.

Občané. Začněme shora – Milošem Zemanem. Symbolem bezpáteřního jednání a chování. Vynuťme si od senátorů
a poslanců, aby v případě prezidenta republiky konečně začali jednat se vší vážností. My to musíme udělat. Pro naši krásnou zemi a především kvůli našim dětem.

My z iniciativy Občanského liberálního hnutí už odmítáme hru demagogů a bývalých komunistů Zemana, Babiše, Kleslové, Dlouhého, Mládka, Šloufa. Všech komunistů. Doplácí na ni všichni, i ti nejprostší občané. Spolupracujme, spojme síly a dejme se cestou vedoucí k demokracii, svobodě, pluralitě, decentralizaci a vládě práva.

Všichni jsme zanedbali kontrolu a kultivaci demokracie v naší zemi. Kontrolu vás politiků. A vy to zneužíváte! Hodláme propojit občanská sdružení, iniciativy, seskupení a další organizace i jednotlivé aktivní občany. Postaráme se, aby jejich slova, myšlenky, nápady a návrhy byly brány vážně a seriózně. Začínáme peticí Michala Majznera.

Senátoři a poslanci. Vyzýváme vás. Vezměte petici Michala Majznera opravdu vážně.

Ke tažení ve formátu PDF – zde

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *