Blog

Senáte, cti Ústavu ČR, cti heslo standardy PRAVDA VÍTĚZÍ a pošli už konečně Zemana k Ústavnímu soudu (demonstrace u Senátu)

Senáte, cti Ústavu ČR, cti heslo standardy PRAVDA VÍTĚZÍ a pošli už konečně Zemana k Ústavnímu soudu (demonstrace u Senátu)

Petici „Prezidente odejděte!“ iniciativy vedené Michalem Majznerem, kterou podepsalo více než 11 000 občanů České republiky, bude projednávat 28.5.2015 senátní Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice (detaily o petici najdete zde: www.prezidenteodejdete.cz).

Jedná se o předstupeň jednání na plénu Senátu. Pro nás občany je to příležitost, abychom si i my venku, pod širým nebem, podiskutovali, jaké další kroky můžeme podniknout, aby Česká republika měla důstojnou hlavu státu. Jaká jsou možná řešení v situaci, kdy nejvyšší zákon ČR (Ústava ČR) nám, občanům, dává pramalou šanci, jak demokratickou cestou prosadit možnost odvolat z funkce prezidenta člověka, který se zpronevěřil svému slibu, že bude prezidentem všech občanů vlastního státu, a který se nepokrytě staví na stranu Putina. Prezidenta, který se odklonil od zahraniční politiky vlády ČR i EU. Prezidenta, kterého by senátoři i poslanci měli ihned poslat před Ústavní soud, protože Zeman snad již každý den hrubě porušuje Ústavu nebo její součást – Základní listinu práv a svobod. Tj. porušuje článek 65 bod 2: „Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku“.

Občané, popovídáme si, jak dosáhnout toho, aby prezidentskou funkci dále nezastával člověk, který v jedné osobě kumuluje vlastnosti nabubřelosti, narcisismu, opojení mocí, povýšenectví, hulvátství, nepřátelství, zloby, zášti, hlouposti, mstivosti, lhářství, neomalenosti, sebelásky a patolízalství. Ale popovídáme si i o tom, proč senátoři i poslanci nectí nejvyšší zákon České republiky- Ústavu ČR.

Pozveme mezi sebe také senátory, zda by nám, občanům, řekli, co si o Miloši Zemanovi myslí a co si myslí o své roli senátorů, které jejich prezident nesnáší natolik, že navrhuje nechat celý Senát „vyhladovět“.

Pozveme také Michala Majznera, který je hlavním organizátorem petice „Prezidente odejděte!“

Pozveme zástupce dalších iniciativ, spolků, sdružení a dalších organizací, které již delší dobu pořádají demonstrace, píší otevřené dopisy, zakládají webové stránky nebo FB stránky proti Zemanovi. Podnikají mnohé další kroky, kterými se snaží dávat veřejně najevo, že na Hradě nemáme důstojnou osobnost, které by si mohli vážit nejen občané našeho státu, ale která by byla i důstojným partnerem pro jednání s politiky celého demokratického světa.

Pozveme odpůrce Miloše Zemana z řad herců, umělců či vědců. Pozveme i zástupce různých politických stran (větších i menších), které se také domnívají, že Miloš Zeman nemá právo být prezidentem naší země.

Prostě se pokusíme spojit síly. Seznámit se, předat si kontakty a sjednotit se v dosažení cíle – zbavit se už pro vždy nejen Zemana, ale také všech postkomunistů a dalších demagogů, kteří po revoluci v roce 1989 postupně znovu ovládli moc v České republice. Lidí, kterým nejde o kvalitní a dobrý život maximálního počtu obyvatel tohoto státu, ale kteří kumulují ekonomickou, politickou i mediální moc v rukou několika málo jedinců.

 

Událost na Facebooku – zde

 

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *